Ako zarábať na internete

peniaze na internetePravdepodobne ste už videli mnoho článkov o zarábaní peňazí na internete. Tento to dáva všetko dohromady a oddeľuje dobré od zlého a škaredého. MÔŽETE zarábať peniaze online a NIE, nie všetko je podvod.

Veci, ktoré budete potrebovať

  • Vytrvalosť

Urobte si zoznam toho, čo môžete ponúknuť

Ak ste spisovateľ, programátor, dizajnér, či fotograf, existujú pre vás kvantá príležitostí. Ak máte špecializáciu akéhokoľvek druhu – tesárstvo, vychovávanie detí, plánovanie dovoleniek či svadieb, hranie Guitar Hero 3 – za svoju odbornosť môžete dostať zaplatené.

Aj keď si myslíte, že jediné, čo môžete ponúknuť je čas, existuje pre vás taktiež množstvo príležitostí.

Zahrnul som množstvo krokov, ktoré nasledujú, všetky z nich sú legitímne. Vyberte si ten, ktorý sa vám zdá byť pre vás a vaše zručnosti najvhodnejší a začnite s prieskumom.

Freelancing – Práca na voľnej nohe

Ak máte k dispozícii nejakú zručnosť, pozrite sa na rôzne freelance stránky (niekedy nazývané „personálny outsourcing“), ako upwork.com, guru.com a freelancer.com.

Svoje zručnosti môžete na týchto stránkach zverejniť, takže potenciálni zákazníci si vás môžu prezrieť a vy sa taktiež môžete rozhliadnuť po freelance projektoch, ktoré zverejnili ostatní.

Pre freelancerov existujú veľké množstvá možností v rôznorodých oblastiach. Bežné projekty sú ale písanie, práca počítačového či grafického dizajnu, vytváranie webových stránok, programovanie, písanie brožúr či správ, ilustrácie, fotografovanie, a tak ďalej.

Zárobok môže byť celkom dobrý, zvlášť po tom, čo ste získali kvalitné hodnotenia na jednej, alebo viacerých freelance stránkach. Zároveň však majte na pamäti, že súťažíte s freelancermi z celého sveta.

Zarábanie prostredníctvom vášho blogu, alebo webovej stránky

Kľúčom je vytvoriť tak veľkú návštevnosť, ako dokážete, a to, aby vaši návštevníci klikli na reklamy a partnerské odkazy. Čím viac ľudí navštívi vašu stránku, klikne na reklamy a kúpi si produkty partnerov, tým väčší príjem môžete vygenerovať. Hoci to znie veľmi dobre, takýto príjem je vo všeobecnosti skôr pramienok, než povodeň. Ale znova, neustále budovanie vašej stránky (alebo stránok) a budovanie návštevnosti je kľúčom k vytváraniu stále rastúceho prúdu príjmov. Na to aby ste dosiahli vyššiu návštevnosť vám môžu pomôcť služby optimalizácie pre vyhľadávače, ktoré váš blog dostanú na prvú stranu v Googli.

Google Adsense je najbežnejšie používanou službou pre umiestňovanie banneru a textových reklám na blogy a webstránky. Ako som sa rokmi učil maximalizovať príjem cez Adsense, uvedomil som si, že je to jedna z najlepších dostupných príležitostí vytvárania príjmu.

Môžete tiež zahrnúť do textu reklamy (farebný, podčiarknutý text s malými pop-up reklamami). Ja mám na tento účel rád InfoLinks.com, Kontera.com je ďalšia bežne používaná služba.

Partnerské reklamy sa obvykle vyplácajú vždy, keď je za produkt uskutočnený predaj. Amazon.com má jeden z najznámejších partnerských programov, kde vám všetky knihy, alebo iné produkty Amazonu predané na vašej stránke či blogu, prinesú zisk v podobe časti z predaja.

Ďalšie dobré partnerské zdroje sú Commision Junction zavináč cj.com, LinkShare.com a AssociatePrograms.com.

Blogujte s najlepšími z nich

Ak nemáte vlastnú stránku, spustenie blogu je celkom ľahké na stránkach ako je Blogger.com a WordPress.com. Blogy zarábajú peniaze prostredníctvom online reklám a partnerských predajov, napríklad cez partnerský program Amazon.com. Blogger vám umožní veľmi jednoducho a automaticky umiestniť reklamy Google Adsense na váš blog.

Taktiež, na stránke Orble.com môžete prevziať vlastníctvo opusteného blogu so špecifickým zameraním, ako je Film, alebo Cestovanie, a zozbierať časť reklamných výnosov. Výhoda toho je tá, že takýto blog je už dobre reprezentovaný vo vyhľadávačoch a často môže získať viac návštevníkov, než váš vlastný blog. Pozrite Orble pod Zdrojmi pre viac informácií.

Predávajte vaše fotografie

Na stránkach ako je istockphoto.com a shutterpoint.com môžete uploadovať statické fotky, alebo videá na predaj a dostať honorár vždy, keď niekto váš obsah použije.

Vypĺňajte online prieskumy

Prieskumné práce zmieňujem s veľkou dávkou znepokojenia…prieskumy sú zdĺhavé, plat je biedny a existuje mnoho stránok, ktoré sú pochybné, alebo čistokrvné podvody.

Najlegitímnejšia stránka, o ktorej viem, je GlobalTestMarket.com. Ponúkajú skutočné prieskumy a platia skutočné peniaze. Znovu…zdĺhavé a zarábanie trvá veľmi, veľmi dlho.

CashCrate.com tiež platí používateľom za vypĺňanie online prieskumov. Pripadajú mi legitímni, ale musím sa priznať, že s nimi nemám žiadnu skúsenosť z prvej ruky, takže pristupujte s opatrnosťou…

SurveyScout.com je ďalšia možnosť, ale na rozdiel od CashCrate si účtujú členský poplatok predtým, než vôbec začnete (Búú!). Tiež som započul nejakú negatívnu spätnú väzbu od používateľov tejto stránky, takže postupujte opatrne (ak vôbec).

Učenie a vyškoľovanie

Hľadajte na [ Online tutoring ] a v tomto prekvitajúcom rohu internetu objavíte desiatky stránok. Mnohí akceptujú žiadosti o online vyškoľovateľov s rôznymi sadzbami a tematickými oblasťami. Dve na zváženie sú tutor.com a ehomeworkhelp.com

Podieľajte sa na crowdsource dizajne

„Crowdsourcing“ je moderným výrazom pre získavanie veľkého počtu ľudí na to, aby urobili vašu prácu za vás. Ak ste dobrý v navrhovaní vecí ako sú tričká, logá, ozdobné písma a ďalšie grafické veci, pozrite si výzvy na 99designs.com a threadless.com.

Ak je váš dizajn vybratý, môžete získať stovky, alebo dokonca tisíce dolárov.

Zarábajte akýmkoľvek druhom obsahu

Blogovanie, články, fotografie, video, čokoľvek, na čo si len spomeniete. Flixya ponúka 100% príjmov z reklamy každému, kto pridá príspevok na ich webovej stránke (pre účasť musíte mať váš vlastný Google Adsense účet). Slová, obrázky, videá, čokoľvek máte. Pošlite to, pritiahnite tým nejakých návštevníkov a zozbierajte nejaké kliknutia na reklamy. (Sám som to ešte neskúšal, ale Fixya má dobrú reputáciu).

Leave a Comment